Česky / English

Úvodní strana > Servomotory > Servomotory řady TGH

Servomotory řady TGH

Z důvodu požadavku na stále menší rozměry servomotorů a požadavku na provozování servomotorů při nízkých otáčkách naše firma vyvinula novou řadu tzv. segmentových servomotorů TGH.

Název segmentové servomotory vychází z provedení statoru servomotoru. Zatímco u běžných servomotorů je vinutí vkládáno do již hotového statoru, u segmentových servomotorů se předem navinou jednotlivé fáze na segmenty statoru, z kterých se po té vytvoří svazek. Segmentové složení statorového svazku umožňuje navíjet každý segment (pól-fázi) vinutí zvlášť v rozloženém stavu. Samostatné navíjení segmentů umožňuje dosáhnout lepšího plnění vinutí a tím zvýšení hustoty magnetického pole generované statorem a také zkrácení čel vinutí. Jak zvýšení plnění tak zkrácení čel vinutí má za následek celkové zkrácení svazku o 40–50 %. Řada servomotorů TGH se vyznačuje zkrácenou délkou motoru o 20–30 % v porovnání se servomotory se stejným momentem řady TGT.

Rozměry

V současné době se vyrábějí motory velikosti TGH0, TGH2, TGH3, TGH4 a TGH5 s rozsahem momentů 0,03–25 Nm.

Použití

Segmentové motory řady TGH0 a TGH2 jsou 6tipólové a motory řady TGH3–TGH5 jsou 10tipólové. Optimální nasazení těchto motorů je pro aplikace vyžadující velkou rovnoměrnost chodu při nízkých otáčkách a při požadavku na co nejmenší rozměry motoru.

Podobně jako motory TGT je možno i motory TGH dodávat s různými snímači polohy dle přání zákazníka. Standardně jsou motory vybaveny resolverem pro běžné aplikace a snímačem EnDat, Hiperface nebo Comcoder pro velmi přesné aplikace.

Podobně jako u motorů TGT je možný přepočet vinutí tak, aby otáčky motoru byly optimálně nastaveny na danou aplikaci.

Servopohony s jedním integrovaným konektorem

Jeden konektor a jeden kabel namísto dvou – představujeme technologickou novinku v naší nabídce servopohonů.

Informace o poloze se přenáší pomocí rychlé digitální komunikace mezi snímačem v motoru a servozesilovačem. Datové žíly jsou pouze dvě, je možné je tedy integrovat do silového kabelu. Tím lze dosáhnout zmenšení zastavěného prostoru a snížení ceny instalace.

 
 Mapa webu | O webu | Tisknout stránku 
 | vyrobila Omega Design